Australië West MacDonnell Ranges
8 maart 2007
Het was vanochtend 18 graden toen om 5.45 uur de wekker ging. Alles weer inpakken en in de bus. Ontbijtje en om 6.45 uur waren we alweer op pad. Vandaag de laatste dag van de excursie. We gaan naar de West MacDonnell Ranges een uitgestrekte bergenrij van 1,2 biljoen jaar oud. We gingen eerst naar Ormiston Gorge voor de Ghost Gum Loop Walk van 2,4 km. We zagen echt prachtige natuur. Mooie Mirror Lake (rivier/waterhole) foto’s kunnen maken. Ook zagen we nog een paar walibies staan vechten bovenop de rotsen wat een leuk gezicht was. Op de achterpoten staan en dan met de korte voorpootjes vechten.
Vervolgens naar de Ochre Pits waar we een half uurtje rondliepen. Hier zag je in de rotsen allemaal verticale banen met verschillende kleuren van wit/geel/oranje/rood tot bruin. Hier haalden de Aboriginals hun kleuren vandaan om te schilderen op zichzelf of op rotsen. We gingen nog op zoek naar een lizzard van 1,5 m maar vandaag was hij waarschijnlijk met vakantie wel zagen we nog de sporen van hem. Verder gereden naar Ellery Creek Big Hole. Dit was wederom een waterplas tussen de roten en ook hier konden we even zwemmen. Maar het water was nog kouder als dat van gisteren dus verder dan onderdompelen kwamen we eigenlijk niet.
Na een uurtje weer terug naar de bus waar de tafel inmiddels gedekt was voor roasted sandwiches op de barbecue met meloen toe. Wat kan het leven toch mooi zijn. Om 13.00 uur weer op pad, we maakten nog een stop voor een foto van de Australische Chinese muur. Hier liepen de rotsen smal omhoog door het landschap, best vreemd.
Om 14.00 uur kwamen we aan bij Standley Chasm. We moesten een stuk door een gorge lopen en dan kwamen we er vanzelf, kon niet missen. Nou dat lukte, na 20 minuten kwamen we aan bij het “Chasm” wat dus een spleet blijkt te zijn. De rotsen waren hier loodrecht zo’n 20 meter hoog verticaal uitgesleten, mooie foto’s gemaakt. Na een ijsje bij de kiosk en weer de bus in voor het laatste stuk van de excursie naar Alice Springs.
Om 16.00 uur waren we weer terug in het hotel waar we meteen de kleren die we mee hadden in de was gooiden zodat we de vieze niet tussen de schone kleding hoeven te stoppen. Even gezwommen in het zwembad nadat we eerst het stof van ons hadden afgedoucht. Na het zwemmen aankleden en naar het centrum gelopen voor lekker vers fruit en yoghurt dan komen we de dag wel weer door. Lekker gegeten, wat schrijven, tv kijken en om tien uur gaan slapen want we zijn best wel moe.
Australië Palm Valley - zwemmen in de woestijn
7 maart 2007
De wekker ging weer om 5.40 uur dus we mochten een beetje uitslapen. Douchen en ontbijten en toen wijzigde de plannen; alle spullen inpakken en in de bus dan sparen we weer een beetje tijd. Om half zeven in een jeep want we gingen kijken in een valleitje achter Wallace Rockhole. Daar waren nog enkele Aboriginal rotstekeningen en speciale planten. Na een half uurtje weer terug waar we het oude brood voerden aan de kangaroes en emoes die daar vlak bij de campside stonden. Met de 4wheel bus naar Palm Valley.
Dat was pas echt off-the-road we jumpten alle kanten op. In Palm Valley liepen (3,5 km) we door een vallei ontstaan door de Finke River. Hier stonden gewoon 300 jaar oude palmen wat bewees dat het hier vroeger tropisch was. Het was echt heel mooi, heel kleine kikkertjes (3 cm) en visjes in overgebleven poeltjes. Nog een paar vissies gered door ze vanuit een bijna uitgedroogd poeltje naar een poeltje te brengen waar nog wel water instond. Maar je weet nooit voor hoe lang. Maar ja, je hebt het idee dat je ze weer even red van de dood.
Daarna “McStu-Burgers” gegeten op de parking. Vervolgens verder off road, komen we na een uurtje een 4WD tegen met een lekke band, deze kon zijn reservewiel niet los krijgen dus daar stonden ze langs de stoffige weg. In the middle of nowhere. Het lukt ook Stewart niet dus hij besloot ze terug te brengen naar Hermansburg waar wij net voorbij waren en zij naartoe gingen. Ach, een uurtje extra rijden, maar een drietal mensen geholpen zodat ze niet nog langer in de hete zon hoefden te staan.
Wij vervolgden onze weg ook weer verder zodat we om 16.00 uur aankwamen op de campside Glen Helen. Een mooie tent uitgezocht en alle spullen binnen gezet. Omgekleed want even verderop was een waterhole. Dit is een plek waar eigenlijk altijd water blijft staan en waar je dus prima kunt zwemmen. Het water was alleen vreselijk koud dus even naar de overkant op de rotsen gezeten en weer terug gezwommen, even opgedroogd en terug naar de tent. De camping valt wel wat tegen maar ach het is de laatste nacht en dan zitten we weer lekker in ons hotelkamertje. We aten dit keer schnitzels met een pastasalade en een walnoot/aardappelsalade. Lekker hoor. De afwas gedaan, opgeruimd. Nog geprobeerd foto’s te maken van de Melkweg en de galaxiwolken maar dit is niet echt gelukt. Want ondanks de sluitertijd van 33 seconden stonden er maar drie sterren op het schermpje. Terwijl er echt honderden sterren te zien waren. De Melkweg was heel duidelijk te zien, ook Orion. Later nog even naar de pub geweest voor een cola light. Om half elf gaan slapen. Dat ging prima want net als gisteren koelde het goed af. Halverwege de nacht ben ik nog in mijn slaapzak gekropen omdat het te fris werd.
Australië Kings Canyon NP
6 maart 2007
De wekker gaat weer om 4.40 uur, douchen, aankleden en in het donker de tent opruimen en de tas weer inpakken. Ontbijtje, een broodje met suiker want dat geeft energie we gaan nl. een stuk lopen. De bus in en op naar Kings Canyon waar we om half zeven beginnen aan de wandeling. De zon is al op maar nog niet hoog aan de hemel dus het eerste stuk klimmen we omhoog in de schaduw. Het was een mooi stuk natuur met hoge rode rotsen. Er staan hier ook opvallend veel bomen en struiken.
Even later via een aantal trappen weer omlaag de canyon in naar de Garden of Eden hier stonden allemaal palmbomen om een meertje. Het water blijft hier staan omdat het omringd wordt met hoge rotsen. We klimmen weer omhoog en komen bij een plek waar het echt helemaal vertikaal was afgesleten. Hier had je een mocht uitzicht over de canyon. Na vier uur klimmen en klauteren en wandelen kwamen we weer terug bij de bus.
Een lekker sinasappeltje en vervolgens naar King Creek Resort voor de lunch. Een broodje met sla, tomaat, komkommer en bietjes met een stukje meloen als toetje. Verder even relaxen in de schaduw en tijd om bij te schrijven. ’s Middags rijden we off-road over de Mereenie Loop een lange zandweg. Dit was echt shaken af en toe een flinke bumb en een kuil. Een stop in het Aboriginal stadje Hermansburg. Daar in een winkeltje nog wat frisdrank gekocht en afscheid genomen van de mensen die de 3-daagse tour deden. We blijven met vier vakantiegangers over dus we hebben bijna een privé chauffeur.
We overnachten in Wallace Rockhole (ook een Aboriginal town) we zijn er nog maar net als er plotseling een enorme hagedis (80 cm lang) voorbij komt lopen. Hij laat een heel mooi spoor achter in het rode zand. Het leken wel kleine handjes (pootjes) met daar tussendoor een slinger (van zijn staart). De vliegen spelen ons nog steeds parten, dat zal pas weer over zijn als we uit het vliegtuig stappen. We hebben dus weer mooi de netjes om ons hoofd.